|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24-Hour Service |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Capacity | 25 litres, 40 pcs of 355ml Cans can be put |
| Input voltage | DC 12V/24V |
| Power rating | 55W(DC 12/24V) |
| Cooling perfomance | Cooling to -20°C |
| Refrigerant quantity | 32g R134a refrigerant |
| Material | HDPE, PP |
| System | Fast-acting and efficient compressor |
| Insulation | High quality full foam insulation of polyurethane, CFC-free |
| Product size | 616mm*340mm*403mm |
| Packing box size | 690mm*416mm*470mm (1pc) |
| N.W. | 13.5KGS |
| G.W. | 15.3KGS |
| 20GP | 220pcs |
| 40GP | 450pcs |
| 40HQ | 450pcs |
| Certificates | CE/EMC, RoHS, LFGB, PAHS, FCC, REACH |





1.15 years of technical precipitation,quality assurance!
Q1:What are the payment terms?