|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24-Hour Service |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Capacity | 30 litres |
| Input voltage | DC 12V/24V |
| Power rating | 45W(DC 12/24V) |
| Cooling perfomance | Cooling to -22°C |
| Refrigerant quantity | 40g R134a refrigerant / 20g R600a refrigerant |
| Material | PP, ABS, PCM PLATE |
| System | Fast-acting and efficient compressor |
| Insulation | High quality full foam insulation of polyurethane, CFC-free |
| Product size | 610mm*320mm*400mm |
| Packing box size | 655mm*385mm*470mm (1pc) |
| N.W. | 11.6KGS |
| G.W. | 13.6KGS |
| 20GP | 192PCS |
| 40GP | 408PCS |
| 40HQ | 510PCS |
| Certificates | CE/EMC, RoHS, LFGB, PAHS, FCC, REACH |



1.15 years of technical precipitation,quality assurance!
Q1:What are the payment terms?