|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24-Hour Service |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Capacity | 55L |
| Input voltage | DC 12V/24V |
| Power rating | 60W |
| Cooling perfomance | Cooling to -20°C |
| Refrigerant | 23g R600a refrigerant |
| Material | HDPE, PP |
| System | Fast-acting and efficient compressor |
| Insulation | High quality full foam insulation of polyurethane, CFC-free |
| Product size | 670mm*406mm*572mm |
| Packing box size | 700mm*490mm*632mm (1pc) |
| N.W. | 17.4KGS |
| G.W. | 21.4KGS |
| 20GP | 144pcs |
| 40GP | 288pcs |
| 40HQ | 288pcs |
| Certificates | CE/EMC, RoHS, LFGB, PAHS, FCC, REACH |



1.15 years of technical precipitation,quality assurance!
Q1:What are the payment terms?